Ο Παναιγιάλειος προηγείται με 4-0 (79′) της Παναχαϊκής

Ο Παναιγιάλειος προηγείται με 4-0 της Παναχαϊκής στο 79′ με γκολ του Ουρτάδο, ενώ λίγο νωρίτερα στο 75′ ο Ατματσίδης είχε κάνει το 3-0.

Ο Μπουρλάκης με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-0 για τον Παναιγιάλειο.

19.25: Ο Παναιγιάλειος προηγείται στο ημίχρονο 1-0 της Παναχαϊκής στο μεταξύ τους επεισοδιακό ντέρμπι για τη Β’ Εθνική.

19.20: Στο 42′ τραυματίστηκε ο Πλέγας στην εκτέλεση κόρνερ από την Παναχαϊκή, με τον ποδοσφαιριστή να χάνει τις αισθήσεις του και να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για τις πρώτες βοήθειες.

19.15:O Παναιγιάλειος άνοιξε το σκορ στο 36′ όταν ο Λαμπάκης προσπάθησε να διώξει, αλλά η μπάλα πήγε πάνω στον Μπούνα που με σουτ από 25 μέτρα έκανε το 1-0 για την ομάδα του.

18.50: Με 45 λεπτά καθυστέρηση ξεκίνησε η αναμέτρηση, αφού υπήρξε πρόβλημα με την είσοδο των ποδοσφαιριστών της Παναχαϊκής στο γήπεδο και έπεσαν ακόμη και δακρυγόνα κοντά στα αποδυτήρια.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Νίκος Κουρμπανάς): Ανδρούτσος, Σανδραβέλης, Ακπαρίδης, Γκουτσούλιας, Ιωάννου, Ουρτάδο, Κοιλιάρας, Νάστος, Μπουρλάκης, Μπούνας.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Λαμπάκης, Λίτσης, Κωστόπουλος, Χιντζίδης, Βαγγελόπουλος, Πλέγας, Κιάσσος, Μπαλού, Πάτο, Φατιόν, Βιγιαφάνε.