Το πρόγραμμα των ελληνικών ομάδων στο Basketball Champions League – Δείτε τις 14 αγωνιστικές του Προμηθέα

Με την ελπίδα πως η Ελλάδα θα έχει τέσσερις εκπροσώπους στο Basketball Champions League της περιόδου 2018/19, η ΑΕΚ, ο ΠΑΟΚ, ο Προμηθέας και ο Άρης (που θα πρέπει να περάσει από τρεις προκριματικούς γύρους) έμαθαν το βράδυ της Παρασκευής 13 Ιουλίου 2018 το ακριβές πρόγραμμα της διοργάνωσης. Ξεχωρίζει, απ’ όλες τις αναμετρήσεις, αυτή της ΑΕΚ με την Μπάμπεργκ του Νίκου Ζήση που επιστρέφει στο ΟΑΚΑ ως αντίπαλος της πρώην ομάδας του στην 3η αγωνιστική.

1η αγωνιστική (9-10/10)

Βενέτσια – ΠΑΟΚ, ΑΕΚ – Χάποελ Ιερουσαλήμ, Οστάνδη – Προμηθέας

2η αγωνιστική (16-17/10)

ΠΑΟΚ – Βόννη, Νίμπουρκ – ΑΕΚ, Προμηθέας – Ολίμπια Λουμπλιάνα

3η αγωνιστική (23-24/10)

Χάποελ Χολόν – ΠΑΟΚ, ΑΕΚ – Μπάμπεργκ, Νικητής 24 – Προμηθέας

4η αγωνιστική (30-31/10)

ΠΑΟΚ – Νικητής 20, Ντιζόν – ΑΕΚ, Προμηθέας – Μπεσίκτας

5η αγωνιστική (6-7/11)

Οπάβα – ΠΑΟΚ, ΑΕΚ – Φουενλαμπράδα, Στρασμπούρ – Προμηθέας

6η αγωνιστική (13-14/11)

ΠΑΟΚ – Νικητής 24, ΑΕΚ – Λιετκαμπέλις, Νεπτούνας – Προμηθέας

7η αγωνιστική (20-21/11)

Τενερίφη – ΠΑΟΚ, Νικητής 13 – ΑΕΚ, Προμηθέας – Βίρτους Μπολόνια

8η αγωνιστική (11-12/12)

ΠΑΟΚ – Βενέτσια, Χάποελ Ιερουσαλήμ – ΑΕΚ, Προμηθέας – Οστάνδη

9η αγωνιστική (18-19/12)

Βόννη – ΠΑΟΚ, ΑΕΚ – Νίμπουρκ, Ολίμπια Λουμπλιάνα – Προμηθέας

10η αγωνιστική (8-9/1)

ΠΑΟΚ – Χάποελ Χολόν, Μπάμπεργκ – ΑΕΚ, Προμηθέας – Νικητής 24

11η αγωνιστική (15-16/1)

Νικητής 20 – ΠΑΟΚ, ΑΕΚ – Ντιζόν, Μπεσίκτας – Προμηθέας

12η αγωνιστική (22-23/1)

ΠΑΟΚ – Οπάβα, Φουενλαμπράδα – ΑΕΚ, Προμηθέας – Στρασμπούρ

13η αγωνιστική (29-30/1)

Νικητής 19 – ΠΑΟΚ, Λιετκαμπέλις – ΑΕΚ, Προμηθέας – Νεπτούνας

14η αγωνιστική (5-6/2)

ΠΑΟΚ – Τενερίφη, ΑΕΚ – Νικητής 13, Βίρτους Μπολόνια – Προμηθέας

* Νικητής 13 = Καντού ή Ζολνόκι ή ΑΕΚ Λάρνακας ή Αμβέρσα

* Νικητής 19 = Πρίστινα ή Χρόνινχεν ή Φρίμπουργκ ή Σαράτοφ ή Σακάρια

* Νικητής 20 = Σιαουλιάι ή Λουκόιλ ή Κάρχου ή Οραντέα ή Ναντέρ

* Νικητής 24 = Τόρουν ή Τσμόκι Μίνσκ ή Νόρκεπινγκ ή Εστουδιάντες ή Μπαϊρόιτ

ΑΝ ο Άρης προκριθεί επί της Ντινάμο Τιφλίδας, περάσει στη συνέχεια τον νικητή του Πόρτο – Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης και κερδίσει και την Παρντούμπιτσε στον τρίτο προκριματικό γύρο, τότε θα αντιμετωπίσει κατά σειρά τις: Αβελίνο (εντός), Ανβίλ (εκτός), Νικητή 21 άρα μία εκ των Χάποελ Τελ Αβίβ, Σαρλερουά, Λέστερ, Μπάκεν Μπεαρς, Μούρθια 9εντός), Μπάνβιτ (εκτός), Λε Μαν (εντός), Βέντσπιλς (εκτός), Λούντβιχσμπουργκ (εντός), Αβελίνο (εκτός), Ανβίλ (εντός), Νικητή 21 (εκτός), Μπάνβιτ (εντός), Λε Μαν (εκτός), Βέντσπιλς (εντός), Λούντβιχσμπουργκ (εκτός).

Γράψτε μια απάντηση

  Εγγραφή  
Ειδοποίηση για